Dubaji átszállással kereskedik mind több magyar cég
Egy év alatt jelentősen nőtt az Egyesült Arab Emírségeken keresztül zajló, úgynevezett reexport mértéke, de bővül a kétoldalú kapcsolat is.
Egy év alatt jelentősen nőtt az Egyesült Arab Emírségeken keresztül zajló, úgynevezett reexport mértéke, de bővül a kétoldalú kapcsolat is.
A tagállamok szerint az új országok belépése elősegítheti az általuk elavultnak minősített világrend átalakulását.
Az Egyesült Arab Emírségekben akár fél év börtön is járhat vadállatok tartásáért, mégis sokan úgy érzik, az ilyesmi a gazdagság és a luxus bizonyítéka.
A megállapodás szerint az arab vállalkozó 1900 milliárd forint értékű beruházást valósít meg Rákosrendezőn.
Az Arctic Ice nevű grönlandi startup a fjordokból szedi a jeget, majd az Egyesült Arab Emírségekbe szállítja, hogy exkluzív bároknak adja el – számolt be a Guardian. Az ötlet sokakat felháborított.
Az eddig szinte teljes adómentességet kínáló Egyesült Arab Emírségek nemzetközi nyomásra úgy döntött, hogy feladja e pozícióját. A gazdasági társaságokat terhelő adókulcsuknak a 9 százalékot választották, ami történetesen megegyezik a magyarországival.
A jelenlegi háromórás repülőútból nagyjából kétórás vonatutat csinálna az Egyesült Arab Emírségek, hogy gyorsabban el lehessen jutni Dubajból az indiai Mumbaiba és vissza.
Az olajárakat hosszabb távon az fogja meghatározni, hogy a konfliktus átterjed-e a közel-keleti régió más részére is. Az olajkereskedők ezért főként Iránra figyelnek, amely Washington hallgatólagos áldásával jelentősen növelte olajexportját. Így már az is beláthatatlan következményekkel járhat, ha kiderülne, Teherán közvetlenül támogatta a Hamász akcióját. Elmondjuk pontosan, miért.
Az egyik legnagyobb fegyvervásárlóból jelentős exportőrré vált Törökország, önálló hadiipart teremtve. Legnagyobb felvevőpiacát az öbölbeli arab olajmonarchiák adják.
A luxus és a turizmus fővárosában, Dubajban csak útlevél kell és pénz – mondják –, és külföldiként is néhány nap alatt lakáshoz juthatunk. Mivel sem ingatlanadó, sem jövedelemadó nincsen, kiadásból világelső hozamokat zsebelhetünk be, de maguknak az ingatlanoknak az ára is erősen növekszik. Ha pedig vásároltunk, tartózkodási engedély is járhat, amellyel az ottani szabályok szerinti adózóvá válhatunk. Nem csoda, hogy az utóbbi időben a magyar milliárdosok a legaktívabbak a dubaji piacon.
Arab országok is mozgolódnak a mesterséges intelligencia terén, melynek legújabb epizódjaként kiadtak egy arab nyelvű nagy nyelvi modellt, a Jaist.
Kusza kritériumok alapján enged be új tagokat a BRICS-csoport, amely a multipoláris világrendben akar saját erőközpontot létrehozni Amerikával és szövetségeseivel szemben, de könnyen a nagyhatalmi célokat tápláló Kína segédcsapata lehet.
Különleges beszélgetéssel készül fedélzeti szórakoztatórendszerének csatornáján az Egyesült Arab Emírségek légitársasága: nem csak a néző, az interjúalany is éppen a levegőben lesz majd. Igaz, ez utóbbi valamivel magasabban, igazából a levegőn már túl.
Mozgolódik Rijád, helyezkedik Dubai. Az arab technológiai tavasz nem az országok vezetését, hanem a nyugati világ egyértelmű fölényét gyengítheti olyan szegmensekben, melyeket a jövő kulcsterületeiként tartanak számon.
Az Európai Parlament korrupciós botrányában szerepet játszott a katari pénz is, a Der Spiegel összeállításából kiderül: Abu Dhabi egy svájci céget fizet azért, hogy mószerolja Katart.
A tervek szerint 2035 májusában szállhat majd le a Justitia nevű aszteroidára az arab világ első ilyen küldetést teljesítő űrszondája, ami előtte több másik égitestet is megvizsgál majd.
Hétfőtől a papír helyett mobilos beszállókártyát ad Dubajból induló legtöbb utasának az Egyesült Arab Emírségek légitársasága.